Liga kadetek Příbram - dohráno

Liga kadetek Příbram - dohráno

Poslední turnaj jarní části ligy kadetek odehrál náš tým o víkendu 19.-20.6.2021 na hřišti Amasoma Příbram.

V prvním zápase nás čekala Slávia Plzeň. V prvním turnaji v Plzni jsme Slávii dokázali porazit, tentokrát to ale dopadlo naopak. Sice jsme se hned na začátku ujali vedení 2:0, ale pak už jsme se nedokázali proti plzeňským nadhazovačkám prosadit, naopak soupeřkám se na pálce dařilo a tak postupně otočily až na výsledek Vampires Merklín – Slávia Plzeň 2:9.

V dalším utkání proti Berounu se čekal vyrovnaný boj a to se potvrdilo. Opět se nám podařil začátek a soupeř podobně jako v prvním zápase dotahoval, ale tentokrát byl náš náskok o něco vyšší a tak se nám povedlo uhájit těsné vítězství Vampires Merklín – Piranhas Beroun 6:5.

V posledním zápase tropického sobotního dne nastupujeme proti domácímu týmu. Podle dosavadních výsledků jsme v tomto utkání měli být favority, což se potvrdilo a celkem bez problémů jsme zvítězili Vampires Merklín – Amasoma Příbram 13:6.

V neděli dopoledne nastupujeme v posledním zápase základní skupiny proti Ledenicím. Tradiční soupeř se kterým jsme hráli vždy vyrovnaná utkání však tentokrát nebyl v dobrém rozpoložení, nám se dařilo naopak v obraně i útoku a tak v zápase vítězíme až překvapivě hladce Vampires Merklín – Žraloci Ledenice 10:0.

I přes úvodní prohru v turnaji nám tento výsledek zajišťuje postup do odpoledního finále! Protože ale do finále zbývají víc než 3 hodiny času, logicky opouštíme rozpálenou softballovou arénu a přesouváme se do nedalekého příjemného areálu s koupalištěm. Tam si hráčky užily zasloužený relax. Koupání, zábava, něco k snědku a pak už se přesouváme zpět na softball.

Do finále se k nám probojovali Žraloci z Ledenic a tak došlo na opakování dopoledního souboje. Byl to ale úplně jiný zápas. Ledenice od začátku tlačili hlavně na pálce a ve druhé směně odskočili dokonce už o 6 bodů. Nás to ale nepoložilo, postupně jsme v každé směně náskok o něco stáhli a v dohrávce poslední směny jsme dlouhým odpalem k plotu na plně obsazené mety dramatické finále otočili. Vampires Merklín – Žraloci Ledenice 10:9.

Merklínské kadetky tak zvítězili i ve druhém turnaji letošní ligy a probojovali se na nadstavbový turnaj, ve kterém se 4.-5.9.2021 konečně představí na domácím hřišti. Dva nejlepší týmy z tohoto turnaje se probojují na finálový turnaj ligy kadetek, který by se měl odehrát 18.-19.9.2021 v Trutnově.