Finálový turnaj ligy kadetek - Dvůr Králové

Finálový turnaj ligy kadetek - Dvůr Králové

Kadetky odehrály finálový turnaj v softballovém areálu ve Dvoře Králové nad Labem. 4 nejlepší týmy dosavadního průběhu soutěže se střetlo o celkové vítězství v lize kadetek 2021. Bylo tedy jasné, že tady už žádný slabý soupeř nebude a každý zápas bude víc než těžký. Mimo jiné také proto, že hrací čas zápasů byl stanoven 105 minut, na to hráčky z dosavadního průběhu soutěže nebyly zvyklé.

V prvním utkání na nás čekal tým Žraloci Ledenice, který dobře známe ze základní části ligy. Bohužel se nám nepovedl začátek a soupeř hned v první směně odskočil o 5 bodů. Sice jsme dotahovali, ale nakonec to stačilo jen na těsnou prohru. Vampires Merklín – Žraloci Ledenice 5:8

Ve druhém zápase Sabat Praha. Souboj nadhazovaček vyzníval o něco lépe pro nás. Postupně jsme navyšovali náskok a když už se zdálo, že stavu 5:0 si zápas v klidu dohrajeme, přišlo po pár chybkách v obraně ještě zdramatizování zápasu, ale nakonec jsme uhájili těsné vítězství. Vampires Merklín – Sabat Praha 5:4

V nedělním raním zápase nás čekal Trutnov. Podle dosavadních výsledků bylo jasné, že to bude zápas o postup do finále. S Trutnovem jsme se v soutěži dosud nepotkali, tak to byla trochu neznámá. Trutnov byl o něco lepší na pálce, přesto jsme se drželi pořád v kontaktu. Ale v páté směně Trutnov dalšími body ukončil naše šance a zbyl na nás souboj o 3.místo. Vampires Merklín – HSM Trutnov 5:12.

O bronz opět proti Sabatu. Stejně jako v prvním zápase od začátku postupně navyšujeme vedení a když už se zdá, že to bude pohodové vítězství, tak stejně jako v prvním utkání zase dovolíme soupeři dotáhnout a zápas zdramatizovat. Ale i tentokrát jsme to udrželi a máme Bronz!!! Vampires Merklín – Sabat Praha 11:10.

Obvykle nemáme ve zvyku tady vyzdvihovat individuální výkony, ale tentokrát udělám výjimku. Kája Szewczyková byť jako jediná v týmu věkem ještě žákyně v turnaji 2x homerun a 10 odházených inningů. Klobouk dolů.

Velká gratulace týmu kadetek nejen ta tento turnaj, ale hlavně za výkony a výsledky v průběhu celé sezóny.