Liga kadetek Plzeň - dohráno

Liga kadetek Plzeň - dohráno

První ligový turnaj mají za sebou také naše kadetky. O prvomájovém víkendu 30.4. – 1.5.2022 jsme jej odehráli na hřišti Slávie Plzeň.

V prvním utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu. I když to podle výsledku nevypadá, nebyl to z naší strany úplně špatný výkon, ale proti výborné nadhazovačce domácích jsme se jen těžko prosazovali, a když už jsme obsadili mety, bezchybná hra soupeřek nás nepustila do skórování. A to byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy. My jsme pár chybiček v obraně udělali a tak utkání skončilo zaslouženým vítězstvím Plzně 1:11.

V druhém sobotním utkání jsme hráli proti mladému týmu Joudrs Praha, složeným převážně z hráček žákovského věku. Po vyrovnaném začátku jsme se začali postupně prosazovat na pálce, zlepšenou obranou jsme zastavili příděl bodů soupeřek a nakonec jsme doputovali k celkem pohodovému vítězství 16.7.

V neděli nastupujeme k prvnímu zápasu už v 9:00, takže jsme si museli trochu přivstat. Čekají nás Ledenice, dosud neporažený tým, který v sobotu porazil přesvědčivě i Plzeň, takže jsme zápas vyhlíželi trochu s obavami. Kupodivu se ranní vstávání na našem výkonu nepodepsalo a byl to náš nejlepší zápas na turnaji (i když nakonec neskončil vítězně). Ve druhé směně jsme se dokonce ujali vedení 2:1. Pak ale přišla jedna slabší směna v obraně a Ledenice otočili na 5.2. Pak už jsme zlepšenou obranou soupeřkám nedovolili skórovat a nakonec stáhli na rozdíl jediného bodu. Ten vyrovnávací ale zůstal na třetí metě a tak nakonec prohráváme těsně 4:5.

V posledním utkání turnaje, již bez možnosti postupu do finále, nastupujeme proti týmu Amasoma Příbram. Proti outsiderovi turnaje bez větších problémů získáváme povinné vítězství. Vysokou výhru jen nepatrně kazí skutečnost, že se nám nepodařilo udržet nulu na kontě soupeře. Zápas ozdobil dlouhý homerun Dana Vaňka (jeden kluk může za tým kadetek nastoupit). Turnaj tak končíme víítězstvím 24:1.

Konečná bilance 2 výhry a 2 prohry znamená 3. místo v turnaji. Ani zázrak, ani propadák, solidní hra a umístění asi odpovídající realitě na hřišti.

Příští turnaj odehrají kadetky 21.-22.5. 2022 v Příbrami.