Liga kadetek Příbram - dohráno

Liga kadetek Příbram - dohráno

Víkend 21. a 22.5.2022 jsme odehrály turnaj 2. ligy kadetek v Příbrami. Díky příznivému rozpisu (první zápas hrajeme až od 13:10) jsme mohli ještě povzbudit v prvním zápase naše nejmladší spoluhráče, kteří hráli teeballovou ligu na domácím hřišti a až pak vyrazit směr Příbram.

V prvním zápase nastupujeme proti papírově nejslabšímu týmu naší divize (alespoň podle dosavadních výsledků) domácím Amasoma Příbram. Domácí proti nám ale nasazují kvalitní nadhazovačku a tak utkání není tak jednoduché jak by možná někdo čekal a po první směně je stav vyrovnaný 2:2. Postupně ale začínáme kontrolovat zápas a i když to tak ze začátku vůbec nevypadalo, nakonec přesvědčivě vítězíme 14:4.

Druhý zápas proti Žralokům z Ledenic. V prvním turnaji v Plzni jsme s Ledenicemi prohráli o bod a tak se opět čekal vyrovnaný zápas a to se potvrdilo. Po 1. směně prohráváme 5:4 po 2. otáčíme na 7:6 pro nás. Nakonec zápas končí po uplynutí času 9:9, ale protože v softballu remízy neplatí, hraje se nastavená směna – tiebreak. Nám se v něm nedaří skórovat, Ledenice svůj jeden bodík dotlačili a tak je tu další těsná prohra s tímto soupeřem 9:10.

Nedělní program začínáme proti dalšímu silnému soupeři Slávii Plzeň, která v 1.kole ovládla svůj domácí turnaj. Pokud ale chceme pomýšlet na postup do finále, musíme tento zápas vyhrát. Plzeň tu není ve 100% sestavě, proti nám ale nasazuje svoji první nadhazovačku s reprezentačními zkušenostmi a je jasné, že to nebude jednoduché. Nám se ale trochu překvapivě daří prosazovat se proti nadhozům Plzně a hned v úvodu se ujímáme vedení 6:0. Plzeň trochu snižuje ale přesto máme před dohrávkou poslední směny zdánlivě luxusní náskok 7:3. Pár povedených odpalů a sem tam nějaká naše chybička nalévá soupeřkám sebevědomí a nakonec jsme rádi, že zastavujeme Plzeňský útok za stavu 7:7. To znamená, že nás čeká druhý tie-break tohoto víkendu. Tentokrát ho zahrajeme ale úplně jinak než v sobotu stahujeme 3 body, soupeřkám nedovolíme ani jeden a vítězíme 10:7.

Všichni nás již pasují do finále, ale musíme ještě porazit mladý tým žákyň z Joudrs. A i když bychom měli být v zápase papírovým favoritem, ukazuje se, že to tak snadné nebude. Holky z Joudrs se toho vůbec nebojí a těsně před koncem vedou 7:6. Trpělivou hrou a možná i trochu většími zkušenostmi nakonec zápas otáčíme a vyhráváme 10:8. Jsme ve finále!

Ve finále opět proti Ledenicím. Trochu měníme útočnou taktiku. Kombinace ulejvek, clonění a krádeží met dělá Ledenicím problémy a ukazuje, že i tak kvalitní tým dělá pod tlakem chyby. Po 1.směně vedeme 5:0. Ledenice trochu srovnávají hru, ale přesto před dohrávkou poslední směny vedeme 8:6 a věříme že by to konečně mohlo vyjít. Začínáme autem, ale pak soupeř 4x za sebou pálí a otáčí na konečných 8:9.

Třetí zápas proti Ledenicím v této sezóně a třetí prohra o bod. To jednou musí vyjít. A všichni věříme, že to bude už na příštím turnaji, který sehrají kadetky na domácím hřišti 11.-12.6.2022. Tak přijďte všichni fandit.