30 let softballu v Merklíně

30 let softballu v Merklíně

O víkendu 9.-10.7.2022 se na našem hřišti uskutečnila oslava 30 let trvání softballu v Merklíně. Vlastně to bylo již 31 let, protože vznik klubu se oficiálně datuje od července 1991, ale nechtěli jsme oslavu pořádat v loňském roce svázaném spoustou anticovidových omezení a tak jsme akci o rok posunuli, což určitě nikomu vůbec nevadilo.

Program začal už v sobotu po obědě sportovní olympiádou pro nejmenší členy klubu ale i pro příchozí zájemce. Ti se utkali v softballových i nesoftballových dovednostech. Vyhráli všichni a proto byli všichni také odměněni.

 

V druhé části odpoledne se utkali hráči a hráčky z přípravky a coachballu v tradičním zápase proti rodičům. Boj to byl napínavý až do konce, ale samozřejmě vyhráli děti!

 

Sportovní část sobotního programu uzavřel exhibiční zápas aktivních hráček kadetek a Juniorek (Vampires) proti amatérskému výběru kamarádů a spolužáků (Princes). Tady už se hrálo na plný plyn, šlo o prestiž a nikdo nechtěl prohrát. Ale zkušenost holek nakonec rozhodla v jejich prospěch.

Následovala volná večerní zábava. Poseděli spolu bývalí i současní hráči a hráčky i fandové. Příjemnou perličkou večera byla projekce záznamů zápasů z počátku naší existence, které tehdy natočil na VHS náš věrný fanda Pepa Šalom starší. Tímto mu moc děkujeme za to, že tyto historicky cenné záznamy nejen uchoval, ale i převedl do digitální podoby. Další pohled do historie nabídl Michal Petráň, bývalý hráč Rebels Stod a vášnivý softballový fotograf. Jeho výstava černobílých fotografií z dob úplného softballového pravěku v západních Čechách se těšila velkému zájmu všech příchozích. Velkých zájem všech přítomných zbudila psaná kronika, kterou psali Míša Urbanová (Wildová) a následně Iveta Suchá (Vacíková). Ta mapuje činnost klubu od jeho založení až do začátku 2. tisíciletí, než ji bohužel převálcovala dnešní digitální doba.

 

Nedělní program pokračoval dalšími sportovními zápasy, tentokrát slowpitchovým turnajem pro příchozí. Celkem se podařilo složit 3 týmy, které si to mezi sebou rozdali v zápasech kde převládala dobrá nálada. I když mnohdy šlo docela o zdraví, protože někteří bývalí hráči se zapomněli podívat do občanky na svůj datum narození a vzpomněli si na své dávné softballové dovednosti, které už ale jejich těla odmítala akceptovat. Ale nakonec všichni ve zdraví přežili a dobře se pobavili.

Vyvrcholením celé akce bylo vystoupení bigbítové skupiny Brutus přímo na hřišti. To si samozřejmě všichni maximálně užili od těch nejmenších až po veterány. Spojení Brutusu s naším klubem má také svoji symboliku, protože v dobách jeho začátků velká skupina zakládajících hráčů a hráček velmi pilně objížděli jejich vystoupení v širokém okolí.

 

Na závěr velké poděkování všem, kteří se jakkoliv podíleli na zdařilém průběhu této akce, ať již to bylo při jejích přípravách, nebo při samotné realizaci. Záměrně nikoho nejmenujeme, protože bychom byli moc neradi, kdybychom na někoho omylem zapomněli. Moc jsme si to všichni užili a doufáme, že i všichni kdo tento víkend dorazili na softballové hřiště v Merklíně.

Těšíme se na další setkání s vámi všemi

Softball club Merklín