Liga Juniorek Kunovice

Liga Juniorek Kunovice

Juniorky začali podzimní část sezóny jako první z našich týmů. Svůj druhý letošní turnaj odehrály již 20.-21.8. A zatmco na první turnaj si dámy udělaly výjezd až do Pardubic, tentokrát jsi vyjeli ještě o pořádný kus dál až na Kunovickou "Mlatěvňu". 

K prvnímu sobotnímu zápasu jsme nastoupili proti Hluboké, ale bohužel se začala naplňovat pesimistická předpověď počasí. Od prvního nadhozu se hrálo v dešti, který zesílil na začátku třetí směny natolik, že utkání muselo být za stavu 6:5 pro soupeře přerušeno. Po několika minutách bylo hřiště pod vodou a bylo jasné, že dnes už se hrát nebude. Nezbylo než se vrátit na ubytovnu a doufat, že v neděli se alespoň něco odehraje. Předpověď ale byla ještě horší než na sobotu, takže k optimismu nebylo moc důvodů. Ale protože jsme to stejně nemohli ovlivnit, užili jsme si večer dobrou večeří a bowlingovým turnajem.

Tentokrát se ale předpověď naštěstí nevyplnila, hřiště přes noc vyschlo a bylo v dobré kondici připraveno na nedělní zápasy. V upraveném a zkráceném rozpisu nás nejprve čekali domácí Kunovice. Dlouho vyrovnaný a napínavý zápas nakonec skončil výhrou domácích 4:0. Nutno uznat , že domácí byly o trochu lepším týmem a vyhráli zaslouženě. Povzbuzení dobrým výkonem (i když ne vítězným) jsme nastupovali k dohrávce přerušeného zápasu s Hlubokou. Ze soboty jsme si přinesly nadějný stav na začátku 1. směny - 1. a 2. meta obsazená bez autu. A útočnou hrou se nám podařilo skóre otočit. Před dohrávkou poslední směny nastupuje Hluboká na pálku za stavu 9:7 pro nás. Naše obrana již soupeřkám ale nic nedovolí a tak je tu konec, výhra a velká radost. K poslednímu zápasu nastupujeme proti zahraničnímu soupeři Panthers Trnava. Od začátku pomalu navyšujeme vedení a po 3. směně už je to 10:1 pro nás! A tak to zústává až do konce.

Takže nakonec 2 výhry ze 3 zápasů a jedna přijatelná prohra s domácími, kteří ostatním pořádně naložili. A vzhledem k tomu, že i s ohledem na termín téměř v polovině srpna jsme na turnaj odjeli jen s devíti hráčkami a polovinu týmu tvořili kadetky, musí být s výsledky spokojenost. Největší radost jsme nakonec měli z toho, že přes hodně vrtkavé počasí se podařilo odehrát většinu zápasů a nejeli jsme na druhý konec republiky zbytečně.